Utspraak op Platt: /ˈuːtˌvasn̩/
Verb
Sülven: ut·was·sen
[1]
Opbowoortschatt
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
utwassen
PPP:
utwussen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wass ut
du wasst ut
he/se/dat wasst ut
wi wasst ut
ji wasst ut
se wasst ut
Vergangen Tiet:
ik wüss ut
du wüsst ut
he/se/dat wüss ut
wi wüssen ut
ji wüssen ut
se wüssen ut
Perfekt:
ik bün utwussen
du büst utwussen
he/se/dat is utwussen
wi sünd utwussen
ji sünd utwussen
se sünd utwussen
Kunjunktiv:
ik wüss ut
du wüsst ut
he/se/dat wüss ut
wi wüssen ut
ji wüssen ut
se wüssen ut
Imperativ:
wass ut!
wasst ut!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ut + wassen