Pronunciation: /ˈnɔːˌlɛɡn̩/
verb
Syllabication: na·leg·gen
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:
Examples:

Verbforms:

infinitive:
naleggen
past participle:
naleggt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik legg na
du leggst na
he/se/dat leggt na
wi leggt na
ji leggt na
se leggt na
past:
ik leed na
du leedst na
he/se/dat leed na
wi leden na
ji leden na
se leden na
perfect:
ik heff naleggt
du hest naleggt
he/se/dat hett naleggt
wi hebbt naleggt
ji hebbt naleggt
se hebbt naleggt
conjunctive:
ik leed na
du leedst na
he/se/dat leed na
wi leden na
ji leden na
se leden na
imperative:
legg na!
leggt na!

Etymology:

Compound word constructed from: na + leggen