twei­bre­ken in Low German

Pronunciation: /ˈtvaɪ̯ˌbɾɛːkn̩/
verb
Syllabication: twei·bre·ken
[1]
advanced vocabulary
Examples:
De grote Iesbarg is tweibraken.

Verbforms:

infinitive:
twei­bre­ken
past participle:
twei­bra­ken
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik breek twei
du bri­ckst twei
he/se/dat bri­ckt twei
wi breekt twei
ji breekt twei
se breekt twei
past:
ik bröök twei
du bröökst twei
he/se/dat bröök twei
wi brö­ken twei
ji brö­ken twei
se brö­ken twei
perfect:
ik heff twei­bra­ken
du hest twei­bra­ken
he/se/dat hett twei­bra­ken
wi hebbt twei­bra­ken
ji hebbt twei­bra­ken
se hebbt twei­bra­ken
conjunctive:
ik bröök twei
du bröökst twei
he/se/dat bröök twei
wi brö­ken twei
ji brö­ken twei
se brö­ken twei
imperative:
breek twei!
breekt twei!

Etymology:

Compound word constructed from: twei + breken