flat­te­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfla·tɛː·ɾən/
Verb
Sülven: flat·te·ren
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
fründliche Wöör maken
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
flat­te­ren
PPP:
flat­teert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik flat­teer
du flat­teerst
he/se/dat flat­teert
wi flat­teert
ji flat­teert
se flat­teert
Vergangen Tiet:
ik flat­teer
du flat­teerst
he/se/dat flat­teer
wi flat­te­ren
ji flat­te­ren
se flat­te­ren
Perfekt:
ik heff flat­teert
du hest flat­teert
he/se/dat hett flat­teert
wi hebbt flat­teert
ji hebbt flat­teert
se hebbt flat­teert
Kunjunktiv:
ik flat­teer
du flat­teerst
he/se/dat flat­teer
wi flat­te­ren
ji flat­te­ren
se flat­te­ren
Imperativ:
flat­teer!
flat­teert!