rus­seln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɾʊ·səln/
Verb
Sülven: rus·seln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
liese Gerüüschen maken
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
rus­seln
PPP:
rus­selt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik rus­sel
du rus­selst
he/se/dat rus­selt
wi rus­selt
ji rus­selt
se rus­selt
Vergangen Tiet:
ik rus­sel
du rus­selst
he/se/dat rus­sel
wi rus­seln
ji rus­seln
se rus­seln
Perfekt:
ik heff rus­selt
du hest rus­selt
he/se/dat hett rus­selt
wi hebbt rus­selt
ji hebbt rus­selt
se hebbt rus­selt
Kunjunktiv:
ik rus­sel
du rus­selst
he/se/dat rus­sel
wi rus­seln
ji rus­seln
se rus­seln
Imperativ:
rus­sel!
rus­selt!