ru­scheln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈɾʊ·ʃəln/
Verb
Sülven: ru·scheln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
ruscheln
PPP:
ruschelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ruschel
du ruschelst
he/se/dat ruschelt
wi ruschelt
ji ruschelt
se ruschelt
Vergangen Tiet:
ik ruschel
du ruschelst
he/se/dat ruschel
wi ruscheln
ji ruscheln
se ruscheln
Perfekt:
ik heff ruschelt
du hest ruschelt
he/se/dat hett ruschelt
wi hebbt ruschelt
ji hebbt ruschelt
se hebbt ruschelt
Kunjunktiv:
ik ruschel
du ruschelst
he/se/dat ruschel
wi ruscheln
ji ruscheln
se ruscheln
Imperativ:
ruschel!
ruschelt!