swal­tern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsval·tɐn/
Verb
Sülven: swal·tern
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
den Avend- oder Morgensegen spreken

Verbformen:

Infinitiv:
swal­tern
PPP:
swal­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik swal­ter
du swal­terst
he/se/dat swal­tert
wi swal­tert
ji swal­tert
se swal­tert
Vergangen Tiet:
ik swal­ter
du swal­terst
he/se/dat swal­ter
wi swal­tern
ji swal­tern
se swal­tern
Perfekt:
ik heff swal­tert
du hest swal­tert
he/se/dat hett swal­tert
wi hebbt swal­tert
ji hebbt swal­tert
se hebbt swal­tert
Kunjunktiv:
ik swal­ter
du swal­terst
he/se/dat swal­ter
wi swal­tern
ji swal­tern
se swal­tern
Imperativ:
swal­ter!
swal­tert!