Utspraak op Platt: /ˈdøːɡn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: dö·gen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
dögen
PPP:
döögt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik döög
du döggst
he/se/dat döggt
wi döögt
ji döögt
se döögt
Vergangen Tiet:
ik döög
du döögst
he/se/dat döög
wi dögen
ji dögen
se dögen
Perfekt:
ik heff döögt
du hest döögt
he/se/dat hett döögt
wi hebbt döögt
ji hebbt döögt
se hebbt döögt
Kunjunktiv:
ik döög
du döögst
he/se/dat döög
wi dögen
ji dögen
se dögen
Imperativ:
döög!
döögt!