Utspraak op Platt: /bəˈhɛbm̩/
Verb
Sülven: be·heb·ben
[1]
Randwoortschatt
sik ~
plattdüütsch:
düütsch:
engelsch:
act

Verbformen:

Infinitiv:
behebben
PPP:
behatt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik beheff
du behest
he/se/dat behett
wi behebbt
ji behebbt
se behebbt
Vergangen Tiet:
ik beharr
du beharrst
he/se/dat beharr
wi beharrn
ji beharrn
se beharrn
Perfekt:
ik heff behatt
du hest behatt
he/se/dat hett behatt
wi hebbt behatt
ji hebbt behatt
se hebbt behatt
Kunjunktiv:
ik beharr
du beharrst
he/se/dat beharr
wi beharrn
ji beharrn
se beharrn
Imperativ:
behebb!
behebbt!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: be- + hebben