fla­schen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈflaʃn̩/
Verb
Sülven: fla·schen
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
[2]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
fla­schen
PPP:
fla­scht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fla­sch
du fla­schst
he/se/dat fla­scht
wi fla­scht
ji fla­scht
se fla­scht
Vergangen Tiet:
ik fla­sch
du fla­schst
he/se/dat fla­sch
wi fla­schen
ji fla­schen
se fla­schen
Perfekt:
ik heff fla­scht
du hest fla­scht
he/se/dat hett fla­scht
wi hebbt fla­scht
ji hebbt fla­scht
se hebbt fla­scht
Kunjunktiv:
ik fla­sch
du fla­schst
he/se/dat fla­sch
wi fla­schen
ji fla­schen
se fla­schen
Imperativ:
fla­sch!
fla­scht!