fluu­schen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfluːʃn̩/
Verb
Sülven: fluu·schen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
fluu­schen
PPP:
fluu­scht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fluu­sch
du fluu­schst
he/se/dat fluu­scht
wi fluu­scht
ji fluu­scht
se fluu­scht
Vergangen Tiet:
ik fluu­sch
du fluu­schst
he/se/dat fluu­sch
wi fluu­schen
ji fluu­schen
se fluu­schen
Perfekt:
ik heff fluu­scht
du hest fluu­scht
he/se/dat hett fluu­scht
wi hebbt fluu­scht
ji hebbt fluu­scht
se hebbt fluu­scht
Kunjunktiv:
ik fluu­sch
du fluu­schst
he/se/dat fluu­sch
wi fluu­schen
ji fluu­schen
se fluu­schen
Imperativ:
fluu­sch!
fluu­scht!