in­smie­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌsmiːtn̩/
Verb
Sülven: in·smie·ten
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
in­smie­ten
PPP:
in­sme­ten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik smiet in
du smitt­st in
he/se/dat smitt in
wi smiet in
ji smiet in
se smiet in
Vergangen Tiet:
ik smeet in
du smeetst in
he/se/dat smeet in
wi sme­ten in
ji sme­ten in
se sme­ten in
Perfekt:
ik heff in­sme­ten
du hest in­sme­ten
he/se/dat hett in­sme­ten
wi hebbt in­sme­ten
ji hebbt in­sme­ten
se hebbt in­sme­ten
Kunjunktiv:
ik smeet in
du smeetst in
he/se/dat smeet in
wi sme­ten in
ji sme­ten in
se sme­ten in
Imperativ:
smiet in!
smiet in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + smieten