Utspraak op Platt: /ˈɪnˌsmiːtn̩/
Verb
Sülven: in·smie·ten
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
insmieten
PPP:
insmeten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik smiet in
du smittst in
he/se/dat smitt in
wi smiet in
ji smiet in
se smiet in
Vergangen Tiet:
ik smeet in
du smeetst in
he/se/dat smeet in
wi smeten in
ji smeten in
se smeten in
Perfekt:
ik heff insmeten
du hest insmeten
he/se/dat hett insmeten
wi hebbt insmeten
ji hebbt insmeten
se hebbt insmeten
Kunjunktiv:
ik smeet in
du smeetst in
he/se/dat smeet in
wi smeten in
ji smeten in
se smeten in
Imperativ:
smiet in!
smiet in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + smieten