Uitspraak in het Plat: /ˈɪnˌsmiːtn̩/
werkwoord
Afbreking: in·smie·ten
[1]
geavanceerde woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
insmieten
voltooid deelwoord:
insmeten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik smiet in
du smittst in
he/se/dat smitt in
wi smiet in
ji smiet in
se smiet in
verleden:
ik smeet in
du smeetst in
he/se/dat smeet in
wi smeten in
ji smeten in
se smeten in
voltooid:
ik heff insmeten
du hest insmeten
he/se/dat hett insmeten
wi hebbt insmeten
ji hebbt insmeten
se hebbt insmeten
conjunctief:
ik smeet in
du smeetst in
he/se/dat smeet in
wi smeten in
ji smeten in
se smeten in
imperatief:
smiet in!
smiet in!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: in + smieten