knu­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈknuːzn̩/
Verb
Sülven: knu·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
knu­sen
PPP:
knuust
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik knuus
du knuust
he/se/dat knuust
wi knuust
ji knuust
se knuust
Vergangen Tiet:
ik knuus
du knuust
he/se/dat knuus
wi knu­sen
ji knu­sen
se knu­sen
Perfekt:
ik heff knuust
du hest knuust
he/se/dat hett knuust
wi hebbt knuust
ji hebbt knuust
se hebbt knuust
Kunjunktiv:
ik knuus
du knuust
he/se/dat knuus
wi knu­sen
ji knu­sen
se knu­sen
Imperativ:
knuus!
knuust!