go­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡɔː·ɾən/
Verb
Sülven: go·ren
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
=
garen

Verbformen:

Infinitiv:
go­ren
PPP:
goort
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik goor
du goorst
he/se/dat goort
wi goort
ji goort
se goort
Vergangen Tiet:
ik goor
du goorst
he/se/dat goor
wi go­ren
ji go­ren
se go­ren
Perfekt:
ik bün goort
du büst goort
he/se/dat is goort
wi sünd goort
ji sünd goort
se sünd goort
Kunjunktiv:
ik goor
du goorst
he/se/dat goor
wi go­ren
ji go­ren
se go­ren
Imperativ:
goor!
goort!

Etymologie:

Woort afleidt von: goor