Uitspraak in het Plat: /ˈɡɔː·ɾən/
werkwoord
Afbreking: go·ren
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
goren
voltooid deelwoord:
goort
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik goor
du goorst
he/se/dat goort
wi goort
ji goort
se goort
verleden:
ik goor
du goorst
he/se/dat goor
wi goren
ji goren
se goren
voltooid:
ik bün goort
du büst goort
he/se/dat is goort
wi sünd goort
ji sünd goort
se sünd goort
conjunctief:
ik goor
du goorst
he/se/dat goor
wi goren
ji goren
se goren
imperatief:
goor!
goort!

Etymologie:

Woord afleidt van: goor