mie­nen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmiːn̩/
Verb
Sülven: mie·nen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
mie­nen
PPP:
mient
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mien
du mienst
he/se/dat mient
wi mient
ji mient
se mient
Vergangen Tiet:
ik mien
du mienst
he/se/dat mien
wi mie­nen
ji mie­nen
se mie­nen
Perfekt:
ik heff mient
du hest mient
he/se/dat hett mient
wi hebbt mient
ji hebbt mient
se hebbt mient
Kunjunktiv:
ik mien
du mienst
he/se/dat mien
wi mie­nen
ji mie­nen
se mie­nen
Imperativ:
mien!
mient!