worr­n op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvɔ͡ɐn/
Verb
[1]
Grundwoortschatt
plattdüütsch:
engelsch:
düütsch:
=
werden

Verbformen:

Infinitiv:
worr­n
PPP:
worr­n
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik worr
du worr­st
he/se/dat worr­t
wi worr­t
ji worr­t
se worr­t
Vergangen Tiet:
ik worr
du worr­st
he/se/dat worr
wi wor­ren
ji wor­ren
se wor­ren
Perfekt:
ik bün worr­n
du büst worr­n
he/se/dat is worr­n
wi sünd worr­n
ji sünd worr­n
se sünd worr­n
Kunjunktiv:
ik worr
du worr­st
he/se/dat worr
wi wor­ren
ji wor­ren
se wor­ren
Imperativ:
worr!
worr­t!