an­bir­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈanˌbɪ͡ɐsn̩/
Verb
Sülven: an·bir·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
an­bir­sen
PPP:
an­birst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik birs an
du birst an
he/se/dat birst an
wi birst an
ji birst an
se birst an
Vergangen Tiet:
ik birs an
du birst an
he/se/dat birs an
wi bir­sen an
ji bir­sen an
se bir­sen an
Perfekt:
ik bün an­birst
du büst an­birst
he/se/dat is an­birst
wi sünd an­birst
ji sünd an­birst
se sünd an­birst
Kunjunktiv:
ik birs an
du birst an
he/se/dat birs an
wi bir­sen an
ji bir­sen an
se bir­sen an
Imperativ:
birs an!
birst an!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: an + birsen