plät­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈplɛtn̩/
Verb
Sülven: plät·ten
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
plät­ten
PPP:
plätt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik plätt
du plät­tst
he/se/dat plätt
wi plätt
ji plätt
se plätt
Vergangen Tiet:
ik plätt
du plät­tst
he/se/dat plätt
wi plät­ten
ji plät­ten
se plät­ten
Perfekt:
ik heff plätt
du hest plätt
he/se/dat hett plätt
wi hebbt plätt
ji hebbt plätt
se hebbt plätt
Kunjunktiv:
ik plätt
du plät­tst
he/se/dat plätt
wi plät­ten
ji plät­ten
se plät­ten
Imperativ:
plätt!
plätt!