ut­flö­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈuːtˌfløːy̯m̩/
Verb
Sülven: ut·flö·men

Verbformen:

Infinitiv:
ut­flö­men
PPP:
ut­flöömt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik flööm ut
du flöömst ut
he/se/dat flöömt ut
wi flöömt ut
ji flöömt ut
se flöömt ut
Vergangen Tiet:
ik flööm ut
du flöömst ut
he/se/dat flööm ut
wi flö­men ut
ji flö­men ut
se flö­men ut
Perfekt:
ik heff ut­flöömt
du hest ut­flöömt
he/se/dat hett ut­flöömt
wi hebbt ut­flöömt
ji hebbt ut­flöömt
se hebbt ut­flöömt
Kunjunktiv:
ik flööm ut
du flöömst ut
he/se/dat flööm ut
wi flö­men ut
ji flö­men ut
se flö­men ut
Imperativ:
flööm ut!
flöömt ut!

Etymologie:

Woort afleidt von: ut