fül­len op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /fʏln̩/
Verb
Sülven: fül·len
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
fül­len
PPP:
füll­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik füll
du füll­st
he/se/dat füll­t
wi füll­t
ji füll­t
se füll­t
Vergangen Tiet:
ik füll
du füll­st
he/se/dat füll
wi fül­len
ji fül­len
se fül­len
Perfekt:
ik heff füll­t
du hest füll­t
he/se/dat hett füll­t
wi hebbt füll­t
ji hebbt füll­t
se hebbt füll­t
Kunjunktiv:
ik füll
du füll­st
he/se/dat füll
wi fül­len
ji fül­len
se fül­len
Imperativ:
füll!
füll­t!