kid­deln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈkɪ·dəln/
Verb
Sülven: kid·deln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kiddeln
PPP:
kiddelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kiddel
du kiddelst
he/se/dat kiddelt
wi kiddelt
ji kiddelt
se kiddelt
Vergangen Tiet:
ik kiddel
du kiddelst
he/se/dat kiddel
wi kiddeln
ji kiddeln
se kiddeln
Perfekt:
ik heff kiddelt
du hest kiddelt
he/se/dat hett kiddelt
wi hebbt kiddelt
ji hebbt kiddelt
se hebbt kiddelt
Kunjunktiv:
ik kiddel
du kiddelst
he/se/dat kiddel
wi kiddeln
ji kiddeln
se kiddeln
Imperativ:
kiddel!
kiddelt!