star­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsta͡ɐm̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: star·ven
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
die
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
star­ven
PPP:
stor­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik starf
du starfst
he/se/dat starft
wi starft
ji starft
se starft
Vergangen Tiet:
ik storf
du storfst
he/se/dat storf
wi stor­ven
ji stor­ven
se stor­ven
Perfekt:
ik bün stor­ven
du büst stor­ven
he/se/dat is stor­ven
wi sünd stor­ven
ji sünd stor­ven
se sünd stor­ven
Kunjunktiv:
ik storf
du storfst
he/se/dat storf
wi stor­ven
ji stor­ven
se stor­ven
Imperativ:
starf!
starft!