in­seihn op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈɪnˌzaɪ̯n/
Verb
Sülven: in·seihn
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
sow
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
inseihn
PPP:
inseiht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik seih in
du seihst in
he/se/dat seiht in
wi seiht in
ji seiht in
se seiht in
Vergangen Tiet:
ik seih in
du seihst in
he/se/dat seih in
wi seihn in
ji seihn in
se seihn in
Perfekt:
ik heff inseiht
du hest inseiht
he/se/dat hett inseiht
wi hebbt inseiht
ji hebbt inseiht
se hebbt inseiht
Kunjunktiv:
ik seih in
du seihst in
he/se/dat seih in
wi seihn in
ji seihn in
se seihn in
Imperativ:
seih in!
seiht in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + seihn