in­wan­nern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌva·nɐn/
Verb
Sülven: in·wan·nern

Verbformen:

Infinitiv:
in­wan­nern
PPP:
in­wan­nert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wan­ner in
du wan­nerst in
he/se/dat wan­nert in
wi wan­nert in
ji wan­nert in
se wan­nert in
Vergangen Tiet:
ik wan­ner in
du wan­nerst in
he/se/dat wan­ner in
wi wan­nern in
ji wan­nern in
se wan­nern in
Perfekt:
ik bün in­wan­nert
du büst in­wan­nert
he/se/dat is in­wan­nert
wi sünd in­wan­nert
ji sünd in­wan­nert
se sünd in­wan­nert
Kunjunktiv:
ik wan­ner in
du wan­nerst in
he/se/dat wan­ner in
wi wan­nern in
ji wan­nern in
se wan­nern in
Imperativ:
wan­ner in!
wan­nert in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + wannern