in­dreihn op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌdɾaɪ̯n/
Verb
Sülven: in·dreihn
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
in­dreihn
PPP:
in­dreiht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik dreih in
du dreihst in
he/se/dat dreiht in
wi dreiht in
ji dreiht in
se dreiht in
Vergangen Tiet:
ik dreih in
du dreihst in
he/se/dat dreih in
wi dreihn in
ji dreihn in
se dreihn in
Perfekt:
ik heff in­dreiht
du hest in­dreiht
he/se/dat hett in­dreiht
wi hebbt in­dreiht
ji hebbt in­dreiht
se hebbt in­dreiht
Kunjunktiv:
ik dreih in
du dreihst in
he/se/dat dreih in
wi dreihn in
ji dreihn in
se dreihn in
Imperativ:
dreih in!
dreiht in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + dreihn