dreihn op Plattdüütsch

[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
=
drehen
Bispelen:
[1] Dat Rad dreiht nich mehr rund.

Verbformen:

Infinitiv:
dreihn
PPP:
dreiht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik dreih
du dreihst
he/se/dat dreiht
wi dreiht
ji dreiht
se dreiht
Vergangen Tiet:
ik dreih
du dreihst
he/se/dat dreih
wi dreihen
ji dreihen
se dreihen
Perfekt:
ik heff dreiht
du hest dreiht
he/se/dat hett dreiht
wi hebbt dreiht
ji hebbt dreiht
se hebbt dreiht
Kunjunktiv:
ik dreih
du dreihst
he/se/dat dreih
wi dreihen
ji dreihen
se dreihen
Imperativ:
dreih!
dreiht!