vull­pram­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfʊlˌpɾamzn̩/
Verb
Sülven: vull·pram·sen
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
vull­pram­sen
PPP:
vull­pramst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik prams vull
du pramst vull
he/se/dat pramst vull
wi pramst vull
ji pramst vull
se pramst vull
Vergangen Tiet:
ik prams vull
du pramst vull
he/se/dat prams vull
wi pram­sen vull
ji pram­sen vull
se pram­sen vull
Perfekt:
ik heff vull­pramst
du hest vull­pramst
he/se/dat hett vull­pramst
wi hebbt vull­pramst
ji hebbt vull­pramst
se hebbt vull­pramst
Kunjunktiv:
ik prams vull
du pramst vull
he/se/dat prams vull
wi pram­sen vull
ji pram­sen vull
se pram­sen vull
Imperativ:
prams vull!
pramst vull!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: vull + pramsen