stö­ren op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈstøːy̯·ɾən/
Verb
Sülven: stö·ren
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
stören
PPP:
stöört
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöört
wi stöört
ji stöört
se stöört
Vergangen Tiet:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöör
wi stören
ji stören
se stören
Perfekt:
ik heff stöört
du hest stöört
he/se/dat hett stöört
wi hebbt stöört
ji hebbt stöört
se hebbt stöört
Kunjunktiv:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöör
wi stören
ji stören
se stören
Imperativ:
stöör!
stöört!