stö­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈstøːy̯·ɾən/
Verb
Sülven: stö·ren
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
en rohigen Foortgang hinnern
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
stö­ren
PPP:
stöört
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöört
wi stöört
ji stöört
se stöört
Vergangen Tiet:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöör
wi stö­ren
ji stö­ren
se stö­ren
Perfekt:
ik heff stöört
du hest stöört
he/se/dat hett stöört
wi hebbt stöört
ji hebbt stöört
se hebbt stöört
Kunjunktiv:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöör
wi stö­ren
ji stö­ren
se stö­ren
Imperativ:
stöör!
stöört!