Uitspraak in het Plat: /ˈstøːy̯·ɾən/
werkwoord
Afbreking: stö·ren
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Engels:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
stören
voltooid deelwoord:
stöört
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöört
wi stöört
ji stöört
se stöört
verleden:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöör
wi stören
ji stören
se stören
voltooid:
ik heff stöört
du hest stöört
he/se/dat hett stöört
wi hebbt stöört
ji hebbt stöört
se hebbt stöört
conjunctief:
ik stöör
du stöörst
he/se/dat stöör
wi stören
ji stören
se stören
imperatief:
stöör!
stöört!