instel­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌstɛln̩/
Verb
Sülven: in·stel·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
anhüern
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
instel­len
PPP:
instell­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik stell in
du stell­st in
he/se/dat stell­t in
wi stell­t in
ji stell­t in
se stell­t in
Vergangen Tiet:
ik stell in
du stell­st in
he/se/dat stell in
wi stel­len in
ji stel­len in
se stel­len in
Perfekt:
ik heff instell­t
du hest instell­t
he/se/dat hett instell­t
wi hebbt instell­t
ji hebbt instell­t
se hebbt instell­t
Kunjunktiv:
ik stell in
du stell­st in
he/se/dat stell in
wi stel­len in
ji stel­len in
se stel­len in
Imperativ:
stell in!
stell­t in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + stellen