stel­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈstɛln̩/
Verb
Sülven: stel·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
put
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
stel­len
PPP:
stell­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik stell
du stell­st
he/se/dat stell­t
wi stell­t
ji stell­t
se stell­t
Vergangen Tiet:
ik stell
du stell­st
he/se/dat stell
wi stel­len
ji stel­len
se stel­len
Perfekt:
ik heff stell­t
du hest stell­t
he/se/dat hett stell­t
wi hebbt stell­t
ji hebbt stell­t
se hebbt stell­t
Kunjunktiv:
ik stell
du stell­st
he/se/dat stell
wi stel­len
ji stel­len
se stel­len
Imperativ:
stell!
stell­t!