fah­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfɔːln̩/
Verb
Sülven: fah·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
=
fohlen

Verbformen:

Infinitiv:
fah­len
PPP:
fahlt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fahl
du fahlst
he/se/dat fahlt
wi fahlt
ji fahlt
se fahlt
Vergangen Tiet:
ik fahl
du fahlst
he/se/dat fahl
wi fah­len
ji fah­len
se fah­len
Perfekt:
ik heff fahlt
du hest fahlt
he/se/dat hett fahlt
wi hebbt fahlt
ji hebbt fahlt
se hebbt fahlt
Kunjunktiv:
ik fahl
du fahlst
he/se/dat fahl
wi fah­len
ji fah­len
se fah­len
Imperativ:
fahl!
fahlt!