ra­men­tern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɾɔː·mən·tɐn/
Verb
Sülven: ra·men·tern
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
luut ween, Larm maken, grölen
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
ra­men­tern
PPP:
ra­men­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ra­men­ter
du ra­men­terst
he/se/dat ra­men­tert
wi ra­men­tert
ji ra­men­tert
se ra­men­tert
Vergangen Tiet:
ik ra­men­ter
du ra­men­terst
he/se/dat ra­men­ter
wi ra­men­tern
ji ra­men­tern
se ra­men­tern
Perfekt:
ik heff ra­men­tert
du hest ra­men­tert
he/se/dat hett ra­men­tert
wi hebbt ra­men­tert
ji hebbt ra­men­tert
se hebbt ra­men­tert
Kunjunktiv:
ik ra­men­ter
du ra­men­terst
he/se/dat ra­men­ter
wi ra­men­tern
ji ra­men­tern
se ra­men­tern
Imperativ:
ra­men­ter!
ra­men­tert!