war­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈva͡ɐm̩/
Verb
Sülven: war·ven
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
een to winnen söken, Reklaam maken
düütsch:
=
werben

Verbformen:

Infinitiv:
war­ven
PPP:
wor­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik warf
du warfst
he/se/dat warft
wi warft
ji warft
se warft
Vergangen Tiet:
ik worf
du worfst
he/se/dat worf
wi wor­ven
ji wor­ven
se wor­ven
Perfekt:
ik heff wor­ven
du hest wor­ven
he/se/dat hett wor­ven
wi hebbt wor­ven
ji hebbt wor­ven
se hebbt wor­ven
Kunjunktiv:
ik worf
du worfst
he/se/dat worf
wi wor­ven
ji wor­ven
se wor­ven
Imperativ:
warf!
warft!