gar­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡa͡ɐm̩/
Verb
Sülven: gar·ven
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
Hüüd to Ledder verarbeiden
düütsch:
=
gerben
[2]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
prögeln

Verbformen:

Infinitiv:
gar­ven
PPP:
garft
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik garf
du garfst
he/se/dat garft
wi garft
ji garft
se garft
Vergangen Tiet:
ik garf
du garfst
he/se/dat garf
wi gar­ven
ji gar­ven
se gar­ven
Perfekt:
ik heff garft
du hest garft
he/se/dat hett garft
wi hebbt garft
ji hebbt garft
se hebbt garft
Kunjunktiv:
ik garf
du garfst
he/se/dat garf
wi gar­ven
ji gar­ven
se gar­ven
Imperativ:
garf!
garft!