kab­beln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈka·bəln/
Verb
Sülven: kab·beln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
[2]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kab­beln
PPP:
kab­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kab­bel
du kab­belst
he/se/dat kab­belt
wi kab­belt
ji kab­belt
se kab­belt
Vergangen Tiet:
ik kab­bel
du kab­belst
he/se/dat kab­bel
wi kab­beln
ji kab­beln
se kab­beln
Perfekt:
ik heff kab­belt
du hest kab­belt
he/se/dat hett kab­belt
wi hebbt kab­belt
ji hebbt kab­belt
se hebbt kab­belt
Kunjunktiv:
ik kab­bel
du kab­belst
he/se/dat kab­bel
wi kab­beln
ji kab­beln
se kab­beln
Imperativ:
kab­bel!
kab­belt!