wran­gen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvɾanɡn̩/
Verb
Sülven: wran·gen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
ringen
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
wran­gen
PPP:
wrangt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wrang
du wrangst
he/se/dat wrangt
wi wrangt
ji wrangt
se wrangt
Vergangen Tiet:
ik wrang
du wrangst
he/se/dat wrang
wi wran­gen
ji wran­gen
se wran­gen
Perfekt:
ik heff wrangt
du hest wrangt
he/se/dat hett wrangt
wi hebbt wrangt
ji hebbt wrangt
se hebbt wrangt
Kunjunktiv:
ik wrang
du wrangst
he/se/dat wrang
wi wran­gen
ji wran­gen
se wran­gen
Imperativ:
wrang!
wrangt!