fre­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfɾɛɪ̯zn̩/
Verb
Sülven: fre·sen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
an Küll lieden
engelsch:
=
freeze
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
fre­sen
PPP:
freest
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik frees
du fröösst
he/se/dat frööst
wi freest
ji freest
se freest
Vergangen Tiet:
ik frees
du freesst
he/se/dat frees
wi fre­sen
ji fre­sen
se fre­sen
Perfekt:
ik heff freest
du hest freest
he/se/dat hett freest
wi hebbt freest
ji hebbt freest
se hebbt freest
Kunjunktiv:
ik frees
du freesst
he/se/dat frees
wi fre­sen
ji fre­sen
se fre­sen
Imperativ:
frees!
freest!