mie­den op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmiːdn̩/
Verb
Sülven: mie·den
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
mie­den
PPP:
me­den
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mied
du miedst
he/se/dat miedt
wi miedt
ji miedt
se miedt
Vergangen Tiet:
ik meed
du meedst
he/se/dat meed
wi me­den
ji me­den
se me­den
Perfekt:
ik heff me­den
du hest me­den
he/se/dat hett me­den
wi hebbt me­den
ji hebbt me­den
se hebbt me­den
Kunjunktiv:
ik meed
du meedst
he/se/dat meed
wi me­den
ji me­den
se me­den
Imperativ:
mied!
miedt!