drus­seln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdɾʊ·səln/
Verb
Sülven: drus·seln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
drus­seln
PPP:
drus­selt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik drus­sel
du drus­selst
he/se/dat drus­selt
wi drus­selt
ji drus­selt
se drus­selt
Vergangen Tiet:
ik drus­sel
du drus­selst
he/se/dat drus­sel
wi drus­seln
ji drus­seln
se drus­seln
Perfekt:
ik bün drus­selt
du büst drus­selt
he/se/dat is drus­selt
wi sünd drus­selt
ji sünd drus­selt
se sünd drus­selt
Kunjunktiv:
ik drus­sel
du drus­selst
he/se/dat drus­sel
wi drus­seln
ji drus­seln
se drus­seln
Imperativ:
drus­sel!
drus­selt!