pluus­tern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈpluːs·tɐn/
Verb
Sülven: pluus·tern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
pluus­tern
PPP:
pluus­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik pluus­ter
du pluus­terst
he/se/dat pluus­tert
wi pluus­tert
ji pluus­tert
se pluus­tert
Vergangen Tiet:
ik pluus­ter
du pluus­terst
he/se/dat pluus­ter
wi pluus­tern
ji pluus­tern
se pluus­tern
Perfekt:
ik heff pluus­tert
du hest pluus­tert
he/se/dat hett pluus­tert
wi hebbt pluus­tert
ji hebbt pluus­tert
se hebbt pluus­tert
Kunjunktiv:
ik pluus­ter
du pluus­terst
he/se/dat pluus­ter
wi pluus­tern
ji pluus­tern
se pluus­tern
Imperativ:
pluus­ter!
pluus­tert!