Utspraak op Platt: /ˈflaɡn̩/
Verb
Sülven: flag·gen
[1]
Opbowoortschatt
sik ~
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:
De Hüüs hebbt all flaggt.

Verbformen:

Infinitiv:
flaggen
PPP:
flaggt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik flagg
du flaggst
he/se/dat flaggt
wi flaggt
ji flaggt
se flaggt
Vergangen Tiet:
ik flagg
du flaggst
he/se/dat flagg
wi flaggen
ji flaggen
se flaggen
Perfekt:
ik heff flaggt
du hest flaggt
he/se/dat hett flaggt
wi hebbt flaggt
ji hebbt flaggt
se hebbt flaggt
Kunjunktiv:
ik flagg
du flaggst
he/se/dat flagg
wi flaggen
ji flaggen
se flaggen
Imperativ:
flagg!
flaggt!

Etymologie:

Woort afleidt von: Flagg