quie­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkviːm̩/
Verb
Sülven: quie·men
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quie­men
PPP:
quiemt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quiem
du quiemst
he/se/dat quiemt
wi quiemt
ji quiemt
se quiemt
Vergangen Tiet:
ik quiem
du quiemst
he/se/dat quiem
wi quie­men
ji quie­men
se quie­men
Perfekt:
ik bün quiemt
du büst quiemt
he/se/dat is quiemt
wi sünd quiemt
ji sünd quiemt
se sünd quiemt
Kunjunktiv:
ik quiem
du quiemst
he/se/dat quiem
wi quie­men
ji quie­men
se quie­men
Imperativ:
quiem!
quiemt!