stim­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈstɪm̩/
Verb
Sülven: stim·men
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
stim­men
PPP:
stimm­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik stimm
du stimm­st
he/se/dat stimm­t
wi stimm­t
ji stimm­t
se stimm­t
Vergangen Tiet:
ik stimm
du stimm­st
he/se/dat stimm
wi stim­men
ji stim­men
se stim­men
Perfekt:
ik heff stimm­t
du hest stimm­t
he/se/dat hett stimm­t
wi hebbt stimm­t
ji hebbt stimm­t
se hebbt stimm­t
Kunjunktiv:
ik stimm
du stimm­st
he/se/dat stimm
wi stim­men
ji stim­men
se stim­men
Imperativ:
stimm!
stimm­t!