du­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈduː·ɾən/
Verb
Sülven: du·ren
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
en Tiet in Ansprook nehmen
düütsch:
engelsch:
[2]
Opbowoortschatt
sik ~
plattdüütsch:
düütsch:
Bispelen:
Du duurst mi!

Verbformen:

Infinitiv:
du­ren
PPP:
duurt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik duur
du duurst
he/se/dat duurt
wi duurt
ji duurt
se duurt
Vergangen Tiet:
ik duur
du duurst
he/se/dat duur
wi du­ren
ji du­ren
se du­ren
Perfekt:
ik heff duurt
du hest duurt
he/se/dat hett duurt
wi hebbt duurt
ji hebbt duurt
se hebbt duurt
Kunjunktiv:
ik duur
du duurst
he/se/dat duur
wi du­ren
ji du­ren
se du­ren
Imperativ:
duur!
duurt!