mö­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmøːy̯tn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: mö·ten
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
mö­ten
PPP:
mööt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mööt
du möötst
he/se/dat mööt
wi mööt
ji mööt
se mööt
Vergangen Tiet:
ik mööt
du möötst
he/se/dat mööt
wi mö­ten
ji mö­ten
se mö­ten
Perfekt:
ik heff mööt
du hest mööt
he/se/dat hett mööt
wi hebbt mööt
ji hebbt mööt
se hebbt mööt
Kunjunktiv:
ik mööt
du möötst
he/se/dat mööt
wi mö­ten
ji mö­ten
se mö­ten
Imperativ:
mööt!
mööt!