quel­len op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈkvɛln̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: quel·len
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quellen
PPP:
quullen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quell
du quellst
he/se/dat quellt
wi quellt
ji quellt
se quellt
Vergangen Tiet:
ik quüll
du quüllst
he/se/dat quüll
wi quüllen
ji quüllen
se quüllen
Perfekt:
ik bün quullen
du büst quullen
he/se/dat is quullen
wi sünd quullen
ji sünd quullen
se sünd quullen
Kunjunktiv:
ik quüll
du quüllst
he/se/dat quüll
wi quüllen
ji quüllen
se quüllen
Imperativ:
quell!
quellt!