fu­len op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈfuːln̩/
Verb
Sülven: fu·len
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
rot

Verbformen:

Infinitiv:
fulen
PPP:
fuult
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fuul
du fuulst
he/se/dat fuult
wi fuult
ji fuult
se fuult
Vergangen Tiet:
ik fuul
du fuulst
he/se/dat fuul
wi fulen
ji fulen
se fulen
Perfekt:
ik bün fuult
du büst fuult
he/se/dat is fuult
wi sünd fuult
ji sünd fuult
se sünd fuult
Kunjunktiv:
ik fuul
du fuulst
he/se/dat fuul
wi fulen
ji fulen
se fulen
Imperativ:
fuul!
fuult!

Etymologie:

Woort afleidt von: fuul